Warsztaty dla młodzieży licealnej 2018

Z końcem lutego br. rozpoczęliśmy kolejny semestr prelekcji i warsztatów dla młodzieży licealnej Warszawy i Mazowsza w ramach Laboratoriów Młodzieżowych na UKSW.

Warsztaty, zwłaszcza praktyczne, cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Uczniowie cenią sobie najbardziej to, że mogą samodzielnie wykonywać proste doświadczenia i eksperymenty, wykonywać analizy np. wody, żywności na specjalistycznej aparaturze, dotknąć eksponatów, sporządzać preparaty mikroskopowe i je oglądać pod mikroskopem.

Nauczyciele natomiast uważają, że tematyka warsztatów jest przydatna dla uczniów zainteresowanych biologią czy chemią, że warsztaty rozwijają zainteresowania uczniów, nawiązują do programu nauczania w szkole, a także są świetnym urozmaiceniem zajęć lekcyjnych.

Ostatnio odbyły się warsztaty:

• Kolory i kształty w świecie zwierząt.
  • Różnice w budowie mózgu nastolatki i nastolatka.
  • Co kości mówią o człowieku.
  • Ocena wody pitnej - badanie zawartości pierwiastków w wodach pitnych.
  • Etyczne aspekty genetycznej modyfikacji roślin i zwierząt w rolnictwie.
  • Niewidzialny świat gleby.

Zapraszamy klasy licealne/maturalne na warsztaty i prelekcje w ramach "Laboratoriów Młodzieżowych na UKSW" organizowane przez nasz Instytut wraz z Nadwiślańskim Uniwersytetem Dziecięcym.

Więcej informacji oraz zapisy: Laboratoria Młodzieżowe